Nonstop support

Syntetické laná pre navijaky off-road tzv. Dyneema alebo Spectra

Syntetické laná pre navijaky off-road tzv. Dyneema alebo Spectra

Syntetické laná sú laná budúcnosti! Nemôžete kúpiť pevnejšie textilný lano než je toto. Možno ste počuli o výmenách oceľových lán v navijákoch za vysokopevnostnej textilné laná ... tak toto je ono! Laná z tohto materiálu (UHMWPE) sú často známe aj pod pojmami Dyneema alebo Spectra.

Vymeňte svoje staré, tažké oceľové lano za ľahké a pevnejšie syntetické lano.

Syntetické laná pre navijaky off-road tzv. Dyneema alebo Spectra porovnanie:

Lano je splietanie zo 12 prameňov. V prípade porovnania s oceľovým lanom s rovnakým priemerom má toto lano vyššiu pevnosť! Ak vezmeme oceľové lano s priemerom 6 mm (6x19 WSC) tak praskne pri 21,09 kN, naše syntetické lano praskne až pri 35,30 kN. Ďalšou nespornou výhodou je jeho váha, ktorá je oproti oceľovému lano skutočne nízka.

Textilné lano má navyše ďalšie benefity ako je vysoká flexibilita čiže ohybnosť, možnosť splietanie alebo plávanie lana na hladine vody. Lano neabsorbuje vodu a je samozrejme možné ho používať aj v mrazoch. Odoláva vonkajším vplyvom, ako je napríklad UV žiarenie alebo korózie.

Syntetické laná pre navijaky off-road tzv. Dyneema alebo Spectra prevedenie:

Lano na jednom konci obsahuje zapletenú očnicu pre textilné laná a na druhom konci je koncovka určená pre priskrutkovanie na navijak s otvorom o veľkosti 5 mm. Lano je navyše na konci, ktorý sa skrutkuje na navijak, nafarbený na červeno v dĺžke 1 metra, aby nedošlo k nechcenému poškodeniu pri vytočeniu lana z navijaku. Na lane sa navyše nachádza čierny ochranný obal proti oderu v dĺžke 1 metra.

  

Syntetické laná pre navijaky off-road tzv. Dyneema alebo Spectra montáž:

Bezplatne spoločne so syntetickým lanom je dodávaný popruh oko - oko, ktorý slúži ako poistka, že si nevytrhne skrutku, ktorý drží koniec lana prílišným vymotáním. Popruh sa umiestni na navijak, koniec s otvorom pre skrutku sa prevlečie okom popruhu, potom sa niekoľko obrátok laná umiestni na popruh a nakoniec sa prevlečie lano druhým okom a zaskrutkuje sa skrutku. Pri vymotaní lana z navijaku sa lano zasekne na popruhu a začne sa namotávať späť. Nehrozí tak vytrhnutie skrutky.

 

 

 

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.