Nonstop support

Reťaze

Reťaze skušané Tr.4 tvoria skupinu reťazí s garantovanými mechanickými vlastnosťami, ktoré sú zabezpečené voľbou vhodného materiálu, tepelným (alebo chemicko-tepelným) spracovaním a skúšaním v celej dĺžke predpísanú skúšobnej silou.
Skúšané reťaze kvality 24 a 30 sa podľa prevedenia a rozmerov používajú ako nosné, ťažné alebo viazacie prvky v rôznych odvetviach priemyslu a poľnohospodárstva. Rozmery aj prevedenie skúšaných reťazí sú dané nasledujúcimi normami: STN 02 3217, STN 02 3218, STN 02 3221, STN 02 3222, STN 02 3223 a podľa všetkých platných technických podmienok (TP) a podnikových noriem (PN).
Pre používanie platí STN 02 3201.

Kvalita reťaze je súhrn vlastností, ktoré charakterizujú úžitkovú hodnotu reťaze. Ako rozlišovací znak pre reťaze rôznych mechanických vlastností sa používajú prvé dve číslice z minimálneho napätia pri pretrhnutí, napr akosť 30 pre minimálne napätie pri pretrhnutí 300 MPa (akosť 24 = 240 MPa).
Rozmerová presnosť: Skúšané reťaze sa dodávajú v dvoch rozmerových triedach:
- Nekalibrovaný - reťaze s väčšími rozmerovými toleranciami, používajú sa ako súčasť viazacích reťazí
(Len krátkočlánkové reťaze), alebo súčasť upevňovacích a kotviacich reťazí ap.
- Kalibrované - reťaze s vysokou rozmerovou presnosťou, určené pre pohon strojných zariadení a priechod ozubenými kolesami - napr v dopravníkoch, kladkostrojoch ap.
Cementované reťaze sú reťaze vystavené v priebehu používania zvýšenému oteru a preto sa zvyčajne cementujú. Cementované reťaze sa vyznačujú vysokou povrchovou tvrdosťou. Hĺbku cementované vrstvy a povrchovú tvrdosť je nutné dojednať vopred. Cementované reťaze nie sú vhodné pre použitie v chemicky agresívnom prostredí a v prostredí so zvýšenou teplotou. Tieto prípady je potrebné vopred prerokovať. Cementované reťaze nesmie byť použité ako súčasť viazacích reťazí určených na zdvíhanie bremien!a

Reťaze vysokopevnostné Tr.8: EN 818-2 sú vyrobené z vysoko kvalitnej zliatiny tepelne spracovanej ocele (legovanej ocele). Reťaze Tr.8 sú špeciálne navrhnuté pre zdvíhanie ťažkých bremien, vďaka svojej vysokej pevnosti v ťahu a odolnosť proti opotrebeniu, reťazce Tr.8 môžu byť tiež použité na vykonávanie zložitých komplexných operácií.

Reťaze vysokopevnostné Tr.10 EN 818-2  vynikajú nielen svojou pevnosťou, ale tiež  hmotnosťou. Vážia len tretinu hmotnosti bežných reťazí obdobnej pevnosti, tzn. Pri najvyššej pevnosti nízka hmotnosť samotnej reťaze. O 25 % väčšia nosnosť oproti triede G8.

Reťaze vysokopevnostné Tr.12 vyššia prípustná ťažná sila. A to o 50% vyššia nosnosť oproti G8, o 20% vyššia nosnosť oproti G10. Vďaka inteligentnému použitiu materiálu boli výrazne zlepšené u tohto prierezu vlastnosti reťaze.

Reťaze lesnícke Tr.8, Tr.10:  reťaze a reťazové systémy k sťahovaniu dreva pre lesné hospodárstvo.

Lodné - námorné reťaze: reťaze určené pre námornú dopravu (kotviace reťaz).

Valčekové reťaze: štandardné valčekové reťaze Norma ISO (s metrickým rozostupom) a Norma ASA (s palcovým rozostupom) sú vhodným riešením na nekĺzavý pritom flexibilný prenos rotačného pohybu pri vysokých otáčkach s veľkým rázvorom. Nerezové valčekové reťaze sú vhodným riešením v potravinárstve a v prostredí s veľkou korodáciou. Nerezové reťaze majú iné technické parametre ako ocelové. Valčekové reťaze s unášačom majú prednostne dopravnú funkciu s čím sa môže realizovať rozhodujúca časť prepravných úloh.

Nerezová reťaz dlhočlánková MT DIN 763 AISI 316

Nerezová reťaz MT DIN 763 AISI 316   ..

Nerezová reťaz krátkočlanková MT DIN 766 AISI 316

Nerezová reťaz krátkočlanková MT DIN 766 AISI 316   ..

Zobrazené 1 až 2 z 2 (1 stránok)